Szybka dostawa, 2-4 dni robocze na terenie całej Polski

KuKirin G2 Master czy G4? Podobna cena – lepiej wybrać dwa silniki czy jeden 2000 W?

KuKirin G2 Master czy G4? Podobna cena – lepiej wybrać dwa silniki czy jeden 2000 W?

Jeśli szukasz wydajnej hulajnogi elektrycznej, która łączy mocny napęd, możliwości jazdy w terenie i duży zasięg, warto zwrócić uwagę na dwa modele KuKirin: G2 Master oraz G4.

Oba modele należą do segmentu mocniejszych hulajnóg elektrycznych i są dostępne w zbliżonym przedziale cenowym. Ich konstrukcja układu napędowego jest jednak zupełnie inna. KuKirin G2 Master korzysta z dwóch silników po 1000 W, natomiast G4 został wyposażony w pojedynczy silnik o mocy 2000 W.

Który model będzie więc lepszym wyborem? Czy warto postawić na napęd na dwa koła w G2 Master, czy lepiej wybrać G4, który oferuje wyższą prędkość maksymalną?

W tym porównaniu przyjrzymy się bliżej najważniejszym elementom obu modeli – mocy, prędkości, akumulatorowi, zasięgowi, oponom, amortyzacji, hamulcom i konstrukcji. Sprawdzimy również, do jakiego stylu jazdy najlepiej pasuje każda z tych hulajnóg.


KuKirin G2 Master vs G4 – porównanie 2026: spis treści

  • Najważniejsze parametry w skrócie 📊
  • Dla kogo przeznaczony jest G2 Master, a dla kogo G4? 👤
  • Konstrukcja ramy i jakość wykonania 🏗️
  • Silniki i osiągi ⚡
  • Akumulator i zasięg 🔋
  • Hamulce, opony i amortyzacja 🛡️
  • Zalety i wady ⚖️
  • Najczęściej zadawane pytania ❓
  • Który model wybrać? 🎯

Najważniejsze parametry w skrócie 📊

Parametr KuKirin G2 Master KuKirin G4
Silnik 1000 W × 2 2000 W
Typ silnika Bezszczotkowe silniki piastowe, napęd na przednie i tylne koło Bezszczotkowy silnik piastowy, napęd na tylne koło
Napięcie znamionowe silnika 52 V 60 V
Prędkość maksymalna 60 km/h 70 km/h
Akumulator 52 V 20,8 Ah 60 V 20 Ah
Maksymalny deklarowany zasięg ≤70 km ≤75 km
Maksymalne nachylenie ≤28° ≤30°
Maksymalne obciążenie 120 kg 120 kg
Rozmiar opon 10 cali 11 cali
Rodzaj opon Bez dętek Bez dętek
Hamulce Tarcze z przodu i z tyłu Tarcze z przodu i z tyłu
Amortyzacja Hydrauliczna z przodu i z tyłu Sprężynowa z przodu i z tyłu
Klasa ochrony IP54 IP54
Materiał ramy Aluminium Konstrukcja stalowo-aluminiowa
Masa 33,1 ± 0,5 kg 34,5 ± 0,5 kg
Czas ładowania 10–11 godzin 10–11 godzin
Tryby jazdy Tryb jednego / dwóch silników 20 / 40 / 70 km/h


Już na pierwszy rzut oka widać, że różnica między tymi modelami nie sprowadza się wyłącznie do pytania, która hulajnoga jest mocniejsza. KuKirin zastosował w nich dwa różne podejścia do napędu.

G2 Master stawia na dwa silniki 1000 W, możliwość wyboru napędu jedno- lub dwusilnikowego oraz bardziej rozbudowany układ amortyzacji. G4 natomiast wykorzystuje silnik 2000 W, instalację 60 V i wyższą prędkość maksymalną wynoszącą 70 km/h.

Dla kogo G2 Master, a dla kogo G4? 👤

KuKirin G2 Master – dla osób, które chcą napędu na dwa koła

Najbardziej charakterystyczną cechą G2 Master jest oczywiście układ dwóch silników 1000 W.

Producent umożliwił przełączanie pomiędzy napędem jednosilnikowym a dwusilnikowym:

  • jeden silnik: 20 / 40 / 55 km/h
  • dwa silniki: 20 / 40 / 60 km/h

Takie rozwiązanie pozwala dopasować sposób działania hulajnogi do aktualnych warunków.

Jeżeli zależy Ci na charakterystycznym odczuciu jazdy z napędem na dwa koła, dodatkowej trakcji i częściej poruszasz się po drogach nieutwardzonych lub bardziej wymagających nawierzchniach, G2 Master może być bardzo interesującym wyborem.

KuKirin G4 – dla osób, które priorytetowo traktują prędkość

W przypadku G4 producent postawił przede wszystkim na osiągi.

Silnik 2000 W + instalacja 60 V + prędkość maksymalna 70 km/h to najważniejsze elementy charakterystyki tego modelu.

G4 osiąga według danych producenta do 70 km/h, czyli o 10 km/h więcej niż G2 Master. Dodatkowo większe, 11-calowe opony mogą zapewnić bardziej stabilne odczucia podczas szybszej jazdy.

Jeśli więc najważniejsze są dla Ciebie wyższa prędkość maksymalna, większe koła i charakterystyka nastawiona na szybszą jazdę, G4 będzie naturalnym kandydatem.

Konstrukcja ramy i jakość wykonania 🏗️

Oba modele wykorzystują konstrukcje stworzone z myślą o mocniejszym użytkowaniu, jednak różnią się materiałami i wymiarami.

G2 Master posiada aluminiową ramę, prześwit wynoszący 162 mm oraz hydrauliczną amortyzację przedniego i tylnego koła.

G4 wykorzystuje konstrukcję stalowo-aluminiową. Jego prześwit wynosi 185 mm, a konstrukcja obejmuje również pustą w środku kolumnę kierownicy i amortyzację obu osi.

Wymiary hulajnóg prezentują się następująco:

  • G2 Master: 1260 × 595 × 1315 mm
  • G4: 1336 × 660 × 1295 mm

Po złożeniu:

  • G2 Master: 1260 × 595 × 595 mm
  • G4: 1336 × 660 × 550 mm

G2 Master jest nieco lżejszy i bardziej kompaktowy. G4 ma natomiast większą konstrukcję oraz 11-calowe koła, co przekłada się na większe gabaryty całej hulajnogi.

Silniki i osiągi ⚡

To właśnie układ napędowy jest jednym z najważniejszych elementów odróżniających G2 Master od G4.

G2 Master – dwa silniki 1000 W

KuKirin G2 Master został wyposażony w dwa bezszczotkowe silniki o mocy 1000 W każdy i instalację o napięciu znamionowym 52 V.

Napęd może działać na jedno lub dwa koła, dzięki czemu użytkownik może wybrać odpowiedni tryb w zależności od sytuacji.

Maksymalna prędkość wynosi według danych producenta 60 km/h, natomiast deklarowana zdolność pokonywania wzniesień sięga ≤28°.

Taki układ będzie szczególnie interesujący dla osób, które cenią napęd na dwa koła, dobrą trakcję i możliwość zmiany charakterystyki jazdy.

G4 – 2000 W i instalacja 60 V

G4 korzysta z bezszczotkowego silnika o mocy 2000 W oraz instalacji 60 V.

Według specyfikacji producenta hulajnoga osiąga do 70 km/h, a maksymalne deklarowane nachylenie terenu wynosi ≤30°.

Pod względem prędkości maksymalnej G4 ma więc wyraźną przewagę.

W uproszczeniu można powiedzieć:

G2 Master = napęd na dwa koła i dwa silniki

G4 = 2000 W + 60 V + wyższa prędkość maksymalna

Nie jest to więc klasyczne porównanie, w którym jeden model po prostu wygrywa ze wszystkim. Obie hulajnogi zostały zaprojektowane z nieco innym priorytetem.

Akumulator i zasięg 🔋

Oba modele wykorzystują akumulatory litowo-jonowe 18650, ale różnią się napięciem i pojemnością.

KuKirin G2 Master

  • 52 V
  • 20,8 Ah
  • akumulator litowo-jonowy 18650
  • maksymalny deklarowany zasięg: ≤70 km
  • czas ładowania: 10–11 godzin

KuKirin G4

  • 60 V
  • 20 Ah
  • akumulator litowo-jonowy 18650
  • maksymalny deklarowany zasięg: ≤75 km
  • czas ładowania: 10–11 godzin

Według oficjalnych danych G4 oferuje około 5 km większy maksymalny deklarowany zasięg, a jednocześnie korzysta z instalacji 60 V.

Warto jednak pamiętać, że podawany przez producenta maksymalny zasięg jest wartością uzyskiwaną w określonych warunkach testowych. W codziennym użytkowaniu rzeczywisty zasięg zależy między innymi od masy kierowcy, prędkości, rodzaju nawierzchni, temperatury, warunków pogodowych oraz stylu jazdy.


Hamulce, opony i amortyzacja 🛡️

Przy hulajnogach osiągających 60–70 km/h równie ważne jak moc silnika są elementy odpowiadające za kontrolę nad pojazdem – przede wszystkim hamulce, opony i amortyzacja.

G2 Master

KuKirin G2 Master oferuje:

  • hamulce tarczowe z przodu i z tyłu,
  • hydrauliczną amortyzację przedniej i tylnej osi,
  • 10-calowe bezdętkowe opony terenowe,
  • deklarowaną przez producenta drogę hamowania 6–12 m.

Połączenie 10-calowych opon terenowych z hydraulicznym zawieszeniem z obu stron sprawia, że model jest przygotowany również do jazdy po bardziej nierównych nawierzchniach.

G4

KuKirin G4 został wyposażony w:

  • hamulce tarczowe z przodu i z tyłu,
  • amortyzację przedniej i tylnej osi,
  • 11-calowe opony bezdętkowe,
  • deklarowaną przez producenta drogę hamowania 7–10 m.

Większe, 11-calowe opony są jednym z mocnych punktów G4. Producent podkreśla ich terenowy charakter oraz znaczenie dla trakcji i stabilności podczas jazdy.

Jeżeli szczególnie zależy Ci na hydraulicznej amortyzacji i napędzie na dwa koła, G2 Master ma bardzo mocny argument po swojej stronie. Jeśli natomiast preferujesz większe koła i bardziej masywną konstrukcję, warto przyjrzeć się bliżej G4.

Zalety i wady ⚖️

KuKirin G2 Master

Zalety ✅

  • dwa silniki po 1000 W,
  • możliwość przełączania pomiędzy jednym a dwoma silnikami,
  • prędkość maksymalna 60 km/h,
  • hydrauliczna amortyzacja z przodu i z tyłu,
  • 10-calowe bezdętkowe opony terenowe,
  • maksymalny deklarowany zasięg do 70 km,
  • niższa masa niż w przypadku G4,
  • czas ładowania 10–11 godzin.

Wady ❌

  • niższa prędkość maksymalna niż w G4,
  • niższe napięcie akumulatora,
  • mniejsze koła,
  • nieco niższy maksymalny deklarowany zasięg.

KuKirin G4

Zalety ✅

  • bezszczotkowy silnik 2000 W,
  • instalacja 60 V,
  • prędkość maksymalna 70 km/h,
  • maksymalny deklarowany zasięg 75 km,
  • 11-calowe opony,
  • duży podest 510 × 210 mm,
  • maksymalne deklarowane nachylenie do ≤30°.

Wady ❌

  • masa około 35,5 kg,
  • większe gabaryty,
  • charakterystyka bardziej ukierunkowana na szybką jazdę.



Najczęściej zadawane pytania ❓

KuKirin G2 Master czy G4 – która hulajnoga jest szybsza?

KuKirin G4.

Według oficjalnej specyfikacji G2 Master osiąga maksymalnie 60 km/h, natomiast G4 do 70 km/h.

Czy KuKirin G2 Master ma dwa silniki?

Tak.

G2 Master korzysta z dwóch bezszczotkowych silników o mocy 1000 W każdy i umożliwia wybór pomiędzy napędem jedno- i dwusilnikowym.

Jaką moc ma silnik KuKirin G4?

G4 posiada bezszczotkowy silnik o mocy 2000 W i wykorzystuje instalację 60 V.

Która hulajnoga ma większy zasięg?

Zgodnie z danymi producenta:

  • G2 Master: do 70 km
  • G4: do 75 km

Pod względem maksymalnego deklarowanego zasięgu przewagę ma więc G4. W praktyce rzeczywisty wynik może się różnić w zależności od warunków jazdy.

Która hulajnoga lepiej nadaje się do jazdy w terenie?

Oba modele zostały zaprojektowane z myślą o bardziej wymagającej jeździe i posiadają rozwiązania przydatne poza równym asfaltem.

G2 Master ma 10-calowe bezdętkowe opony terenowe oraz hydrauliczną amortyzację z przodu i z tyłu. G4 korzysta z 11-calowych opon bezdętkowych i amortyzacji obu osi.

Jeżeli priorytetem jest dla Ciebie napęd na dwa koła i hydrauliczne zawieszenie, G2 Master może być lepszym wyborem. Jeśli natomiast ważniejsze są większe koła i wyższa prędkość, G4 będzie bardziej odpowiedni.

Która jest lżejsza – G2 Master czy G4?

G2 Master.

  • G2 Master: 33,1 ± 0,5 kg
  • G4: 34,5 ± 0,5 kg

Różnica wynosi około 1,4 kg.

KuKirin G2 Master czy G4 – który model wybrać? 🎯

Która z tych hulajnóg będzie lepszym zakupem? Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od mocnej hulajnogi elektrycznej.

🏆 G2 Master – jeśli zależy Ci na napędzie na dwa koła

Największym wyróżnikiem G2 Master jest układ 2 × 1000 W.

Możliwość korzystania z jednego lub dwóch silników daje większą elastyczność podczas jazdy. Do tego dochodzą hydrauliczna amortyzacja obu osi oraz 10-calowe opony terenowe.

Jeśli cenisz napęd na dwa koła, elastyczność trybów jazdy, dobrą trakcję oraz nieco niższą masę, G2 Master będzie bardzo interesującą propozycją.

🏆 G4 – jeśli najważniejsza jest prędkość

Jeżeli przede wszystkim szukasz wyższej prędkości maksymalnej i większych kół, G4 będzie bardziej naturalnym wyborem.

Model oferuje silnik 2000 W, instalację 60 V, prędkość do 70 km/h oraz 11-calowe opony. Maksymalny deklarowany zasięg wynosi natomiast do 75 km.

Najprostszy sposób na wybór:

G2 Master: 2 × 1000 W + niższa masa + hydrauliczna amortyzacja

G4: 2000 W + 60 V + 70 km/h + 11-calowe opony

Przy podobnym poziomie cen nie chodzi więc wyłącznie o to, który model ma więcej watów. Znacznie ważniejsze jest dopasowanie konstrukcji do własnego stylu jazdy.

Jeżeli chcesz poczuć charakterystyczne zalety napędu na dwa koła, G2 Master będzie ciekawszym wyborem. Jeśli natomiast priorytetem są wyższa prędkość, instalacja 60 V i większe 11-calowe koła, warto wybrać G4.

Niezależnie od wyboru pamiętaj, że hulajnogi osiągające 60–70 km/h należą do bardzo szybkich pojazdów. Zawsze korzystaj z odpowiedniego wyposażenia ochronnego, wybieraj bezpieczne miejsca do jazdy i przestrzegaj lokalnych przepisów dotyczących użytkowania hulajnóg elektrycznych.

Kliknij tutaj, aby kupić KuKirin G2 Master.         Kliknij tutaj, aby kupić KuKirin G4. 

                                                                    

 

🎁Podczas składania zamówienia użyj kodu rabatowego BLOG4, aby otrzymać zniżkę.

 

Opublikuj komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.

Powered by Omni Themes